Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Witamy serdeczenie na stronie Parafii pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Zagórzu!

Idea zagospodarowania własnego, parafialnego kąta w Internecie wcieliła się w lipcu 2007 roku. Dwa lata później, strona została przeniesiona  na inny serwer i zbudowana od nowa.

Co można na niej znaleźć? Przede wszystkim informacje. Nie jest to z założenia strona interaktywna. Raczej wirtualna kronika, do której można w każdej chwili zerknąć. Do czego zachęcamy zarówno naszych Parafian, jak i wszystkich, którym ziemia zagórska jest nieobojętna.

Oprócz dostarczenia podstawowych informacji o Parafii, niniejsza strona chce także pełnić rolę formacyjną. Dlatego warto nieco po niej poszperać i wczytać się we wszystko, co katolik i parafianin wiedzieć powinien.

Strona została pomyślana tak, by była czytelna i jak najprostsza w obsłudze. Poruszanie się po niej nie powinno sprawić kłopotów nawet mało doświadczonym internautom.

Witryna jest stale rozbudowywana i uzupełniana. Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc, uwagi i sugestie, które prosimy przysyłać na adres parafii: poczta@nowyzagorz.pl.

Składając serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do powstania strony, zachęcamy do jej odwiedzania oraz współtworzenia!

jp2webInternet ma zastosowanie w wielu rodzajach działalności i programach kościelnych – ewangelizacji, w tym zarówno reewangelizacji, nowej ewangelizacji, jak i tradycyjnej misyjnej posłudze ad gentes, katechezie i innych rodzajach edukacji, wiadomościach i informacjach, apologetyce, zarządzaniu i administracji oraz pewnych formach duszpasterskiego poradnictwa i kierownictwa duchowego. Chociaż rzeczywistość wirtualna cyberprzestrzeni nie może stać się zamiennikiem prawdziwej wspólnoty ludzkiej, wcielonej rzeczywistości sakramentów i liturgii czy też bezpośredniej proklamacji Ewangelii, może jednak je uzupełniać, przyciągać ludzi do pełniejszego doświadczenia życia wiary i ubogacać religijne życie korzystających z niej osób. Dostarcza ona także Kościołowi środka komunikacji w stosunku do szczególnych grup – młodzieży i młodych osób dorosłych, osób starszych i zamkniętych w domach, żyjących na odległych terenach, członków innych grup religijnych – z którymi kontakt innymi sposobami jest utrudniony.
Coraz więcej parafii, diecezji, kongregacji zakonnych i instytucji, programów i wszelkiego rodzaj organizacji związanych z Kościołem obecnie już skutecznie korzysta z Internetu w tych ora innych celach. Twórcze projekty pod auspicjami kościelnymi istnieją w niektórych miejscach na poziomie narodowym i regionalnym. Stolica Apostolska jest aktywna w tej dziedzinie już od kilku lat i w dalszym ciągu rozszerza i rozwija swą internetową obecność. Zachęcamy związane z Kościołem grupy, które jeszcze nie podjęły kroków do wejścia w cyberprzestrzeń, by zastanowiły się nad możliwością uczynienia tego jak najszybciej. Usilnie zalecamy wymianę pomysłów i informacji co do Internetu pomiędzy tymi, którzy mają już w tej dziedzinie doświadczenie a nowicjuszami.
Papieska Rada ds. Środków Społecznego Przekazu, Kościół a Internet